Denerwujesz się, bo musisz większość czasu spędzić w domu? Nie wiesz, co zrobić z nadmiarem wolnego czasu? Może zainteresują Cię szkolenia online?
Jeśli lubisz zdobywać wiedzę, to zajmij się nauką. Zdobędziesz nowe umiejętności. Poprawisz kwalifikacje zawodowe. Przydadzą Ci się, kiedy wreszcie minie czas kwarantanny. Szalejący koronawirus zapewne odbije się na gospodarce naszego kraju. Możliwe, że zechcesz zmienić pracę albo będziesz do tego zmuszony.

Szkolenia online-sprawdź ofertę. Wykup dostęp do tych, które Cię najbardziej zainteresują. 

Interesującą ofertę szkoleń ma Europejskie Centrum Edukacyjno – Dydaktyczne. Znajdziesz tu wiele atrakcyjnych kursów w różnych branżach. Po zaliczeniu testu, otrzymasz państwowy certyfikat, honorowany także w innych krajach unijnych.
Dobrą opinią internautów cieszy się również Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu. Oferuje w przystępnych cenach kursy zawodowe, hobbystyczne i samodoskonalenia.

Nauczycieli i wychowawców w placówkach oświaty, zainteresuje oferta Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie. Pedagodzy mogą tu poszerzać wiedzę i zdobywać nowe kwalifikacje.

Inną opcją może być też skorzystanie z kursów, oferowanych przez niewielkie firmy i osoby prywatne. Organizatorzy mają zwykle spore doświadczenie w branżach. Udostępniają nie tylko materiały teoretyczne z opisami studium przypadku, ale również ćwiczenia praktyczne, materiały wideo, konsultacje i opiekę mentora. 

Kursy online – najciekawsze propozycje dla różnych grup społecznych.

Dla osób, które planują założyć rodzinny biznes lub pracować zdalnie z domu:

  • Jak założyć własną firmę dla wszystkich, którzy chcą zarejestrować swoją działalność gospodarczą.
  • Zarządzanie w agrobiznesie, dla rolników oraz właścicieli gospodarstw agroturystycznych.
  • WP dla zielonych czyli kurs nauki tworzenia stron internetowych w WordPressie i zarządzania nimi. Autorką jest Ewelina Muc, doświadczoną webmasterką.
  • Kurs grafiki komputerowej od podstaw dla każdego, kto chce nauczyć się projektować grafikę użytkową. Autorem jest Jacek Kłosiński.
  • Zostań korektorką – kurs korekty tekstu, zorganizowany przez doświadczoną korektorkę Patrycję Bukowską. Dobre opinie zyskała również Akademia korekty tekstu Ewy Popielarz. Autorki szkoleń uczą nie tylko poprawiania błędów, ale też organizacji pracy korektora i promocji swoich usług. 
    Po ukończeniu kursów możesz zostać freelancerem i świadczyć zdalnie usługi korekty dla wydawnictw.

Propozycje dla osób, poszukujących pracy na etacie:

Szkolenia online mają wiele zalet. 

Przede wszystkim uczysz się wtedy, kiedy masz na to czas. Każdy kursant może przerabiać materiał w swoim tempie. Nie musisz organizować sobie wyjazdu na zajęcia, tj. na szkoleniach stacjonarnych czy studiach zaocznych. Jest też sposób na zweryfikowanie zdobytych informacji. Szkolenie kończy się egzaminem. Zwykle jest to test i część praktyczna. Certyfikaty są cennym dokumentem, poświadczającym zdobyte kwalifikacje, zwłaszcza, jeśli kurs zorganizowała jednostka wpisana do rejestru placówek oświatowych MEN.
A Ty? Czy znasz inne wartościowe kursy online? Jeśli tak, to napisz w komentarzu.


2 komentarze

Agnieszka · 16 maja 2020 o 23:14

Nauczycielom bardzo polecam szkolić się na platformie e-twinning. Na polskiej stronie można znaleźć bogatą ofertę tygodniowych kursów onlineowych na wybrane tematy, głównie z zastosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych w pracy dydaktycznej i w realizacji projektów międzyszkolnych i międzynarodowych. Sama korzystałam i szczerze polecam

Patrycja · 2 lipca 2021 o 11:46

Bardzo dziękuję za wyróżnienie!

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *