Czy Ty także masz gęsią skórkę na dźwięk słowa “koronawirus”? Martwisz się o zdrowie swoje i bliskich Ci osób? Na pewno denerwujesz się tym, że nie możesz pójść na basen ani na imprezę. Nie wiesz za bardzo, co robić w domu? Przeczytaj, jak mądrze wykorzystać czas ograniczenia wolności z powodu koronawirusa.

Co robić w domu, gdy masz dużo wolnego czasu?

Rób to, co sprawia Ci przyjemność i na co dotąd brakowało czasu

  • Spędzaj czas z dziećmi, z ukochaną osobą, z rodzicami, babcią, dziadkiem. Idźcie na spacer. Pograjcie w gry planszowe. Oglądajcie pozytywne filmy albo posłuchajcie spokojnej muzyki.
  • Nadrób zaległości w czytaniu. Zamknięte biblioteki i księgarnie nie muszą być przeszkodą. Na szczęście są jeszcze wypożyczalnie online. Znajdziesz w nich zarówno opracowania naukowe w wersji cyfrowej jak i ciekawe audiobooki, w tym również bajki dla dzieci.
  • Zrób dobry uczynek. Zapewne masz w swoim otoczeniu ludzi starszych i schorowanych. Zrób im zakupy spożywcze, wykup lekarstwa. Pociesz dobrym słowem. Znasz kogoś ze służby zdrowia? Lekarze i w ogóle cały personel medyczny, są teraz tak zapracowani, że nie mają głowy do codziennych spraw. Zatroszcz się choćby o ciepły posiłek dla tych osób. Zaopiekuj się ich dziećmi. Pomóż tak jak możesz i potrafisz.
  • Odpocznij, spróbuj się wyciszyć. Zbieraj siły na czas po pandemii. Ten okropny wirus zapewne kiedyś zostanie opanowany, tak jak kiedyś świńska grypa, wąglik i inne zarazy. Kiedy to wreszcie nastąpi, wszyscy będziemy mieli pełne ręce roboty.
  • Wykorzystaj czas kwarantanny na zdobycie nowej wiedzy. Skorzystaj z dostępnej w sieci oferty szkoleń online. Będziesz mógł uczyć się w zaciszu domowym. Zajmiesz myśli i ograniczysz śledzenie informacji na temat ilości osób zakażonych koronawirusem.

Każdy z nas czuje niepokój. Zamartwianie się niewiele nam jednak pomoże, ponieważ nie mamy dużego wpływu na to, co się dzieje wokół nas. Nie polecam także częstego oglądania wiadomości w telewizji. Informacje podawane w mediach potęgują strach i prowadzą do niewłaściwych zachowań. Lepiej wykorzystać ten czas na naukę. Znalazłam w Internecie wiele propozycji interesujących kursów online. Przedstawię je w moim kolejnym poście.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *