Nie lubisz wyjeżdżać na urlop? Zmień zdanie. Uwierz, że warto odpoczywać poza domem. Podróże, zwiedzanie zabytków i podziwianie przyrody ubogaca nas wewnętrznie. Urlopy rodzinne to czas, kiedy wreszcie małżonkowie mają czas dla siebie i dla swoich dzieci. A może wydaje Ci się, że na takim wyjeździe wydasz wszystkie oszczędności? Niekoniecznie. Przeczytaj i przekonaj się, że sposoby na to, aby skromny budżet finansowy nie ograniczył za bardzo planów urlopowych.

Możesz wynająć samochód kempingowy lub przyczepę

Jest to koszt od 350,00 zł za dobę w sezonie niskim do 500,00 zł za dobę w sezonie wakacyjnym. Wydaje się, że to może niezbyt tanio, ale oszczędzisz na kosztach wynajmu miejsc noclegowych. Co więcej, możesz zabrać na takie wczasy swoją rodzinę lub przyjaciół. Nie musicie rezerwować noclegów
w hotelach ani pensjonatach. W obszernym busie lub w przyczepie,
może spać i podróżować kilka osób. Możecie także przygotować posiłki
w aneksie kuchennym. Możliwość skorzystania z łazienki zapewniają pola kempingowe, które mają również przyłącza wody i prądu do kamperów. Ten rodzaj podróżowania to dobry wybór, jeśli chcecie zwiedzić większy obszar i nudzi was dłuższy pobyt w jednym miejscu.

Jeśli masz rodzinę, lub dawno niewidzianą przyjaciółkę, którzy mieszkają w jakimś kurorcie, to może warto ich odwiedzić?

Oczywiście niezbyt często. Nie polecam spędzania corocznego urlopu tanim kosztem u kuzynów, zwłaszcza, jeśli mieszkają w ciasnym mieszkaniu w bloku. Ale jeśli dawno się nie widzieliście, to czemu nie? Urlop to przecież doskonała okazja do nadrobienia zaległości w spotkaniach rodzinnych
i towarzyskich. Miłym gestem byłaby propozycja dołożenia się do codziennych wydatków. Jeśli ciocia lub szwagier nie zgodzą się na przyjęcie pieniędzy, to warto chociaż zrobić zakupy spożywcze do lodówki, bo następnym razem was nie przyjmą w gościnę. Aha! nie zapomnijcie zaprosić kuzynów w ramach podziękowań w odwiedziny do siebie.

Nie masz rodziny w Sopocie ani w Karpaczu ani w Mikołajkach? Nie lubisz spać w kamperze? To znaczy, że musisz zarezerwować nocleg,
ale kto powiedział, że musi to być luksusowy apartament w hotelu czy w domu wypoczynkowym?

Na portalach ogłoszeniowych znajdziesz dużo ciekawych ofert, które nie zrujnują Twojej kieszeni. Wystarczy skromny pokój na poddaszu w góralskim domu albo w leśniczówce lub w gospodarstwie agroturystycznym. Jest szansa, że zaprzyjaźnisz się
z gospodarzami, albo przynajmniej posłuchasz ciekawych historii o lokalnych zwyczajach, czy też ciekawych atrakcjach, nieopisanych w przewodniku turystycznym. Studenci nocują chętnie w schroniskach młodzieżowych lub turystycznych. Tak naprawdę nie są ważne luksusowe warunki noclegu. Najważniejsze, że wreszcie masz wolne i udało ci się wyjechać choćby na kilka dni! Na pewno masz obok siebie rodzinę lub oddanych przyjaciół, a więc ciesz się z odpoczynku i zbieraj siły na kolejne miesiące pracy lub nauki.

Jak widzisz sposobów jest kilka, aby zaplanować udany urlop
Naprawdę nie trzeba być bogaczem, żeby zorganizować udane wczasy. Wystarczy podjąć decyzję, że wyjeżdżacie i wspólnie z rodziną zdecydować dokąd. Ale pamiętaj, wybierzcie rozważnie miejsce wyjazdu, aby nikt z rodziny się nie nudził. Jeśli decydujesz się na wyjazd z przyjaciółmi, starannie dobierz towarzystwo, abyście nie wrócili skłóceni.
Dobra brygada to jeden z warunków udanej zabawy.

A więc w drogę. Udanego odpoczynku.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *