Pisałam już o tym, że warto nadmiar wolnego czasu wykorzystać na poszerzanie wiedzy i kupić jakiś interesujący kurs online. Dziś przygotowałam krótki artykuł, jak bez wychodzenia z domu odwiedzić muzeum, posłuchać koncertu czy pospacerować wśród zabytkowych kamienic. To nie jest oczywiście to samo, co w rzeczywistości. Niestety, takie wirtualne zwiedzanie musi nam na razie wystarczyć.

Wirtualny spektakl – posłuchaj dobrej muzyki

Nie dręcz już swoich uszu słuchaniem kolejnych dramatycznych wiadomości w telewizji. Posłuchaj koncertu. Obejrzyj online widowisko muzyczne. Dzięki temu wyciszysz się i nabierzesz dystansu do wydarzeń, na które i tak nie masz wpływu. Teatr Muzyczny w Lublinie udostępnił na swojej stronie na Facebooku fragmenty niektórych spektakli. Polecam musical Od Opola do San Remo oraz spektakl baletowy Czajkowski-Taniec Miłości.

Teatr nie zapomniał również o młodszych widzach. Młodzież może obejrzeć akt I  musicalu Ania z Zielonego Wzgórza. Maluchy mogą poznać bliżej dużą scenę, oglądając widowisko muzyczne Bajkolandia.

Jeśli zainteresują Cię wirtualne spektakle, śledź aktualności na stronie teatru na Facebooku.

Wirtualne zwiedzanie - muzeum
Wystawa malarstwa w muzeum

Wirtualna wizyta
w muzeum

Wiele ciekawych propozycji znajdziesz na stronie https://wirtualnykraj.pl/. Kolorowe ikony na stronie, kierują do witryn muzeów, zabytkowych zamków, a także portali miejskich.

Wystarczy kliknąć, aby przenieść się na przykład do skansenu w Sanoku, do wnętrza Muzeum Narodowego w Warszawie albo do Zamku Krzyżackiego w Malborku.

Wirtualne zwiedzanie - Rynek Starego Miasta w Krakowie
Kościół Mariacki i Sukiennice
w Krakowie

Możesz także pospacerować po Starym Mieście w Krakowie.

Jest to zwiedzanie wirtualne, a więc poruszasz się przy pomocy myszki oraz strzałek na klawiaturze. Prawda, że to nie to samo, co oglądać wszystko na żywo. Ale przynajmniej nogi Cię nie rozbolą od chodzenia.

Do prawidłowego odbioru obrazu na monitorze, niezbędna jest często wtyczka Adobe Flash Player.

Wirtualne zwiedzanie zabytkowych kościołów i sanktuariów.

Kliknij zakładkę  Obiekty sakralne na stronie https://wirtualnykraj.pl/ Można tu zobaczyć pomnik Chrystusa w Świebodzinie i Kalwarię Zebrzydowską. Na mnie największe wrażenie zrobiło Sanktuarium w Licheniu.

Wirtualne zwiedzanie CNK – atrakcja dla pasjonatów nauk ścisłych

Spacer online po Centrum Nauki Kopernik odbędziesz na stronie tej placówki. Dodatkowo pracownicy nagrali kilka interesujących filmów na temat majsterkowania i domowych eksperymentów. Obejrzyj je. Być może poznasz ciekawy sposób na zorganizowanie czasu swoim dzieciom.

A może wolisz wirtualne zagraniczne wycieczki?

Proszę bardzo.  Wybrałam kilka stron, do których linki działają bez przeszkód technicznych. Zdjęcia są wyraźne, a wirtualna wycieczka nie kończy się na wejściu do hallu.

Swoje przepiękne wystawy udostępniło dla internautów Muzeum Luwr w Paryżu, w którym zobaczysz takie arcydzieła sztuki malarskiej, jak na przykład Mona Lisa czy Wenus z Milo.

Polecam również wirtualną wycieczkę do Galerii Sztuki Uffizi we Florencji. Galeria jest znana ze zbiorów wybitnych malarzy okresu renesansu.

Mam także coś dla pasjonatów historii lotnictwa wojskowego. Na wirtualne oglądanie zabytkowych samolotów bojowych zaprasza Muzeum Narodowe Sił Powietrznych USA z Dayton w stanie Ohio. To może być bardzo wciągająca wycieczka. Klikając na poszczególne eksponaty, zobaczysz w oddzielnym oknie ich nazwę, zdjęcie i link do dokładnego opisu.

Wirtualne zwiedzanie – filmy, nakręcone przez turystów.

Nie możesz wyjechać na wycieczkę, ale możesz obejrzeć film z wycieczki. Polecam kanał na YouTube Niezwykły świat oraz witrynę pod tą samą nazwą. Rodzina podróżników z Podkarpacia nakręciła wiele ciekawych filmów ze swoich wyjazdów. Filmy w pełnej wersji z lektorem naprawdę są ciekawą lekcją geografii, przyrody i kulturoznawstwa.  Najlepiej ogląda się je na dużym telewizorze z funkcją Smart TV.

Życie online – kontakty z bliskimi, rozrywka i zakupy bez wychodzenia z domu.

Jak dobrze, że żyjemy w czasach, gdy większość ludzi ma dostęp do szybkiego internetu. Nie wyobrażam sobie, jakbyśmy przeżyli czas pandemii bez dostępu do sieci? Mamy media społecznościowe, które częściowo zastępują spotkania towarzyskie. Umożliwiają też niektórym z nas pracę z domu. Mamy sklepy wysyłkowe, więc możemy zrobić zakupy z domu. Możemy surfować po stronach, czytać blogi, oglądać filmy i marzyć, że może wkrótce życie wróci do normalności.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *