Masz swoją firmę, która teraz nie przynosi dochodu? Biznes online może być rozwiązaniem Twoich problemów. Przeczytaj, jak zarabiać za pomocą internetu. 

Jesteś specjalistą w jakiejś branży? Podziel się wiedzą z internautami.

Uwierz, że Twoja wiedza i umiejętności mają dużą wartość. Stwórz e-booki, kursy online lub udzielaj płatnych konsultacji. Do promocji tych produktów i usług wykorzystaj stronę internetową swojej firmy, media społecznościowe i pocztę elektroniczną.

 Ludzie mają teraz więcej czasu na naukę. Chcą się doszkalać, aby zwiększyć swoje kwalifikacje na wypadek konieczności zmiany pracy. Inni chcą wiedzieć, jak w domowych warunkach zadbać o swoje zdrowie i wygląd. Jeszcze inni postanowili zrobić samodzielnie remont w czasie kwarantanny. Wykorzystaj to.

Biznes online – to pomysł na zarabianie w niemal każdej branży. 

Działalność w sieci umożliwi Ci przetrwanie czasu epidemii i kryzysu gospodarczego. Niezależnie od tego, czy jesteś kosmetyczką, handlowcem, czy budowlańcem, możesz w internecie zarobić na sprzedaży swoich produktów online. Nie wierzysz? Spójrz:

  • Fryzjerki i kosmetyczki mogą napisać poradniki na temat domowej pielęgnacji włosów, cery i stylizacji paznokci, bo przecież każda z nas chce dobrze wyglądać, niezależnie od okoliczności.
  • Wizażystki i stylistki mogą napisać ebooki o tym, jak odświeżyć, przerobić dawną garderobę, jak się ubrać, nie wydając przy tym fortuny na zakupy
  • Księgowe i agenci ubezpieczeniowi mogą pracować zdalnie bez wychodzenia z domu.
  • Budowlańcy mogą prowadzić szkolenia internetowe np. na temat minimalizowania kosztów budowy, załatwiania formalności związanych z uzyskaniem pozwolenia na budowę lub sprzedawać poradnik o tym, jak zrobić samodzielnie remont w domu
  • Właściciele sklepów stacjonarnych mogą przenieść sprzedaż do internetu i wysyłać towar do klientów. To samo dotyczy kosmetyczek i fryzjerek. Jeśli jesteś właścicielką salonu i masz nadmiar środków do pielęgnacji, niewykorzystanych w bezpośredniej pracy z klientką, załóż drogerię online.
  • Kucharka może udzielać porad, jak tanio i zdrowo przyrządzać posiłki.
  • Ogrodnik – jak założyć i uprawiać ogród warzywny.

Biznes online od strony technicznej

Załóżmy, że masz już pomysł na stworzenie szkolenia internetowego albo poradnika w postaci ebooka. Spisz wszystko, co masz do przekazania swoim czytelnikom, w formie pliku pdf. Nagraj filmy instruktażowe. A co potem? Jak rozpocząć sprzedaż?

Jeśli nigdy nie zarabiałaś w ten sposób w sieci, to polecam poczytać rady doświadczonych. Najpierw poszperaj w wyszukiwarce. Potem sprawdź grupy biznesowe w mediach społecznościowych. Poczytaj blogi przedsiębiorców internetowych. Znajdziesz w nich wartościowe treści, które pomogą Ci wystartować ze sprzedażą produktów online. 

Przedstawiam linki do przydatnych treści:

Otworzyłaś linki, przeczytałaś, obejrzałaś filmy i zmartwiłaś się, że stworzenie kursu online to za duże wyzwanie dla Ciebie? Jeśli tak, to zacznij od napisania i sprzedaży ebooka. To nie jest już takie skomplikowane. 

Na sprzedaży internetowej być może nie zarobisz tak dużo, jak w biznesie stacjonarnym. W niektórych branżach jest to jednak obecnie jedyny sposób zarabiania.

Miejmy nadzieję, że za kilka tygodni znów będziemy mogli pracować i prowadzić swoje firmy. Wtedy biznes online może być dodatkowym źródłem dochodu, oprócz etatu i zysków z działalności offline. Jest to dobre rozwiązanie na takie “czasy awaryjne”, jakie mamy obecnie. Chyba nikt z nas nie ma pewności, jak długo potrwa epidemia i czy wirus nie powróci za kilka miesięcy?

Jak jeszcze możesz wykorzystać Internet?

Byłaś dotąd aktywna w mediach społecznościowych? Masz dużo znajomych na Facebooku? Dzięki temu możesz utrzymać kontakt ze swoimi klientami. Zapowiadaj promocje na czas po epidemii i zachęcaj rabatami. Rozmawiajcie, piszcie do siebie. Pocieszajcie się wzajemnie, aby razem przetrwać trudny czas.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *